Hotel Lebed, Ohrid

Beliggende i hjertet af Ohrid, kun en kort gåtur fra den historiske bymidte og den smukke Ohrid-sø, er Hotel Lebed en god base for dit ophold i Nordmakedoniens mest stemningsfulde by.

Dette 4-stjernede hotel har en indbydende atmosfære, en charmerende have og en skøn terrasse, hvor du kan slappe af efter en dag fuld af oplevelser.

Hotellets restaurant serverer lækre måltider, mens baren tilbyder forfriskende drikke i hyggelige omgivelser. Der er gratis wi-fi overalt på hotellet.

Værelserne på Hotel Lebed har aircondition, et skrivebord, fladskærms-tv og et privat badeværelse med bruser, gratis toiletartikler og hårtørrer. Nogle værelser har desuden en privat balkon, hvorfra du kan nyde en betagende udsigt over byen, bjergene eller hotellets grønne have.

Der er roomservice og en døgnåben reception, hvor det venlige personale står klar til at hjælpe på engelsk, bulgarsk eller serbisk.

Tilbage til rejsen

Tilmeld dig vores
nyhedsbrev

Få inspiration, tilbud og invitationer til rejseevents

Bliv opdateret med de bedste tilbud, nye rejsemål, invitationer til gratis rejseforedrag, rejsetips og spændende indhold fra vores rejseblog.

Nyhedsbrevet udkommer 2-3 gange om ugen – og du kan til enhver tid afmelde dig igen.

Vi ses i din indbakke!