Et eventyr af oplevelser venter i Japan og Sydkorea
Drømmer du om at opleve Japan og Sydkorea med dansk rejseleder? Så kom til et hyggeligt rejseforedrag om vores spændende rundrejse "Sydkorea & Japan med sejlads i Seto".
Foredraget bliver holdt af vores dygtige rejseleder, Morten Bille, der glæder sig til at fortælle, om hvad du kan opleve på denne rejse.
Dato
Onsdag den 18. juni 2025
Tidspunkt
Kl. 18:30-20:00
Adresse
Risskov Rejser, Store Kongensgade 62, 1264 København K
Glæd dig til
- Japan og Sydkoreas smukke natur og skjulte perler
- Få mulighed for at stille Morten spørgsmål om vores rundrejser til Japan og Sydkorea
- Snacks og drikkevarer
Gratis tilmelding
Tilmeld jer på denne grønne knap herunder. Vi glæder os til at se jer.



Kort om Morten Bille
Morten er 55 år og har rejst hele sit liv. Til sin konfirmation fik han en interrailbillet, hvorefter han som 15 år gammel rejste Europa rundt på egen hånd - og dermed grundlagde et langt rejseliv.
Morten er en levende fortæller, der er super god til at finde de spændende historier og skæve vinkler, der gør oplevelserne endnu større. Han er også god til at komme i kontakt med lokalbefolkningen, hvad enten det er en børnehave i Vietnam, bønder i Indien eller et plejehjem i Tibet.
Humor og livsnydelse er vigtige elementer i Mortens formidling, og så er han noget af en historie-nørd med en baggrund i det danske forsvar, hvor han i godt 10 år gjorde tjeneste, herunder også for FN. Efter forsvaret han haft en erhvervskarriere og arbejdet for både danske og amerikanske firmaer på ledelsesniveau. Privat er han bosat i Sorø, og har 3 voksne børn
Få en snak om din rejse til Japan og Sydkorea
Hvis du slet ikke kan få nok af Japan og Sydkorea, har du også mulighed for at kontakte os på tlf. 70 22 66 00. Vi sidder klar til at hjælpe dig med at finde den helt rigtige rejse.

